Życie przedszkola 2013/2014

Wakacje!

Młodsze dzieci z oddziału przedszkolnego dla Starszych Kolegów - Koleżanek przygotowały  inscenizację pt. "WAKACJE". A wydarzenie było troszkę smutne bowiem Starszaki opuszczały już przedszkole. Dzieci, które zakończyły edukację w przedszkolu też pochwaliły się swoimi umiejętnościami aktorskimi.

Zostali pożegnani gromkimi brawami i upominkami wręczonymi przez Panią Dyrektor Bożenę Kowalczyk-Pytel.

Przeżyliśmy to jeszcze raz!!!

12 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego przybyły do PSP w Ligocie Turawskiej. Tam odbyła się uroczystość z okazji DNIA RODZINY pod hasłem „CZY SŁOŃCE CZY DESZCZ TO RODZINA NAJWAŻNIEJSZA JEST". Miła i sympatyczna atmosfera na pewno zostaną przedszkolakom na długo w pamięci. Starsi koledzy wykazali się wielkimi umiejętnościami aktorskimi. A do tego jeszcze dzieci ponownie widziały swoich rodziców, którzy dla społeczności szkolnej i zaproszonych gości  wystąpili w inscenizacji wiersza „RZEPKA”. Wspaniała zabawa i niecodzienna atmosfera będą zapamiętane przez długi czas.

Nasze spotkania

Przedszkolaki w ciągu roku szkolnego korzystały  ze  spotkań z : policjantem, listonoszem, krawcową, fotografem, pielęgniarką, wizażystką, leśniczym, wodzirejem, pisarką, strażakiem, bibliotekarką, kwiaciarką (zapoznanie z pracą wybranych zawodów), którzy serdecznością, gościnnością, doświadczeniem i umiejętnościami dla naszych dzieci byli wzorem do naśladowania.

Rodzina to My

Radość – ,,śmiech na sali’’ udzieliła się wszystkim obecnym na uroczystości, z okazji Dnia Rodziny pod hasłem "Rodzina to My " Świat stał się lepszy, bo atmosfera, która panowała w tym dniu była wspaniała –rodzinna. Niespodzianką było  przedstawienie, w którym głównymi aktorami byli rodzice dzieci przedszkolnych.

Pożegnanie zimy

Dzieci z przedszkola pożegnały zimę wysyłając Marzanę do Zimnej Krainy - Antarktydy. Wracając ze spaceru wróciły z kolorowym Gaikiem.

Misiolandia

25 listopada 2013 r. dzieci z klas I – III zgodnie z wieloletnią tradycją razem z przedszkolakami bawiły się w ,,Misiolandii”, krainie utworzonej w Świetlicy Środowiskowej w Zakrzowie Turawskim.
      Razem ze swoimi ulubionymi misiami przypomniały sobie historię ,,Święta Pluszowego Misia” oraz uczestniczyły w różnych misiowych zmaganiach: lizały językiem miód z talerzyków, ,,łapą” przenosiły wykałaczki, rozwiązywały zagadki o misiach i testy ,,Co wiesz o niedźwiedziach?”. Dzieci przedszkolne podziwiały i oklaskiwały starszych i odwrotnie.

Potem grupy rozdzieliły się. Przedszkolaki wspólnie wykleiły pięknego dużego misia, a dzieci szkolne tańczyły w rytmach przebojów dziecięcych i dyskotekowych. W przerwach ,,poznawały swoją przyszłość” we wróżbach andrzejkowych ( szkatułka, serce, buty, ulubiony kolor).

Dzieci wróciły zmęczone, ale uśmiechnięte i zadowolone.