Życie przedszkola 2015/2016
 

Zakończenie roku


I znów kolejny rok szkolny za nami.

   Tym razem młodsi koledzy z przedszkola  pożegnali  kolegę Maćka Cielka,  który  po wakacjach po raz pierwszy przekroczy  próg   szkolny. Pani dyrektor Bożena Kowalczyk-Pytel  wraz z nauczycielką wręczyła Maćkowi pamiątkową książeczkę  z dedykacją.  W dalszej części zabawiał nas i rodziców KACPEREK. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach  i  konkursach. Zabawy były na tyle wciągające, że rodzice także wykazali się dużym zainteresowaniem i aktywnością.  Następnie  wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni na poczęstunek. Całe spotkanie przebiegało w miłej i wesołej atmosferze, na buziach wszystkich uczestników malowały się uśmiechy. Maćkowi życzymy samych sukcesów w szkole, natomiast wszystkim dzieciom i ich rodzicom zdrowych, bezpiecznych, spokojnych i udanych wakacji!!!  Do zobaczenia we wrześniu!!!


Wycieczka do TEATRU LALEK


    Jak co roku wspólnie z rodzicami dzieci przedszkolne pojechały na całodzienną  wycieczkę. Tym razem  odbyła się wycieczka autokarowa do Teatru Lalek w Opolu . W wycieczce uczestniczyły po raz pierwszy 3 latki    ze swoimi starszymi kolegami i koleżankami 
Głównym celem wyjazdu był spektakl pt „Bajka o szczęściu.”

 Bardzo  mądra, pouczająca i... mocno wzruszająca! Mówiąca o tym, że należy uważać na oślepiającą moc przedmiotów, nie poddawać się manii kupowania, zbieractwa, złudnej wartości. Przedstawienie w atrakcyjny sposób łączyło żywy plan aktorski z animacją lalek i grą  aktorów. Przedstawienie było piękne. Dzieci były zachwycone. Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym przedstawieniu. Ponadto wielką atrakcją okazała się SMOCZA JAMA oraz  posiłek w MacDonaldzie.

 


Spotkanie Autorskie z Elizą Piotrowską


    Nie sposób wyobrazić sobie  Przedszkola  bez literatury dla dzieci. Bajki ,opowiadania ,wiersze wspomagają dziecięcą interpretację i percepcję świata. Poruszają wyobraźnię i myślenie, inspirują do aktywności twórczej i są wspaniałym przykładem pięknej polszczyzny. Przedszkolaki wspólnie ze starszymi kolegami ze szkoły kl. I-III przywitali gromkimi brawami Panią Elizę Piotrowską. Podczas spotkania autorskiego pisarka  zaznajomiła dzieci ze swoją twórczością. Autorka bajek dla dzieci opowiedziała  jak wygląda proces tworzenia książki i jakie osoby mają swój udział w jej końcowym wyglądzie. Dzieci  zadawały pisarce pytania dotyczące powstania bajek oraz pomysłów na ich napisanie. Na zakończenie spotkania pisarka rozdała każdemu dziecku zdjęcie z autografem. Bardzo dziękujemy Pani Bernadecie Staś za zaproszenie na to spotkanie.


Praca Strażaków


    Dzieci w wieku przedszkolnym posiadają niewielką wiedzę na ten temat ciężkiej i odpowiedzialnej  pracy strażaka. Poprzez realizację podjętych działań w naszym przedszkolu, uczymy nasze dzieci samodzielności, umiejętności przewidywania zagrożeń, unikania ich oraz radzenia sobie z nimi.  Wiedza, którą dzieci nabywają,  utrwalana jest  przy każdej okazji podczas zajęć. Przedszkolaki od dawna oczekiwały przyjazdu przedstawicieli Ochotniczej  Staży Pożarnej z Kadłuba Turawskiego. Podczas tego spotkania strażacy przybliżyli obecnym zasady postępowania w przypadku pożaru, sposoby alarmowania do  służb ratowniczych. Zaprezentowali naszym wychowankom ubranie specjalne, sprzęt do akcji ratowniczych, gaśniczych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie wypowiadały się na zadawane pytania. Z wielką radością przymierzali ubiór strażaka, hełm, aby poczuć się choć przez chwilę strażakiem. Mieli również możliwość zobaczenia z bliska wozu bojowego, sprzętu znajdującego się w nim. Wielką frajdą dla nich była przejażdżka samochodem strażackim. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem, a dzieci wręczyły naszym gościom pamiątkowe laurki.


Samodzielne zakupy


    Wizyta przedszkolaków  w  sklepie spożywczym  w Zakrzowie Turawskim  nawiązywała do  spotkań z ludźmi reprezentującymi różne zawody. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą ekspedientki oraz wyposażeniem sklepu. Wchodząc do budynku dzieci grzecznie powitały panią ekspedientkę  Panią Gabrielę Fira , która jest babcią Oli. Dzieciom wyjaśniono terminy: klient, ekspedient, lada sklepowa, kasa. Ponadto zwrócono uwagę na sposób robienia zakupów, a także narzędzia służące do porównywania masy przedmiotów. Pani ekspedientka zapoznała dzieci z wagą sklepową, a dokładnie z nową  współczesną wagą elektroniczną. Jednak najbardziej interesującym punktem wycieczki była możliwość samodzielnego dokonania zakupów. Przedszkolaki  ustawiły się w długiej kolejce, by zakupić samodzielnie lizaka. Dzieci pamiętały o odpowiednim zachowaniu oraz stosowaniu form grzecznościowych: „proszę” i „dziękuję”.


Dzień Ziemi


„Drodzy ziemianie czy wy wiecie,
jeśli śmiecić nie przestaniecie,
niedługo sami od śmieci zginiecie”.

 

W naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Jest to największe ekologiczne święto. W tym dniu królował w naszym przedszkolu  kolor zielony. Przez cały tydzień podczas tematyki kompleksowej, w trakcie  zajęć i zabaw dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Przedszkolaki  aktywnie wypowiadały się na  temat swoich doświadczeń. Na znak, żeby nasza planeta była czysta i zielona dzieci  wypuściły zielone balony i posadziły zielone drzewko przy przedszkolu. To był wspaniały dzień, który na długo zostanie przedszkolakom w pamięci. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w ochronie naszego środowiska.


Rozbudzanie zainteresowań czytelniczych - w bibliotece    Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z  magicznym dla nich miejscem - Wiejską biblioteką w Ligocie Turawskiej. W bibliotece przywitała dzieci znana im pani bibliotekarka Bernadeta Staś. Większość  dzieci w bibliotece była pierwszy raz. Pani Bernadeta w bardzo ciekawy sposób opowiadała o bibliotece, zbiorach znajdujących się na półkach. Przedszkolaki zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dzieci dowiedziały się także jak należy dbać o książkę. Wiedzą ,że czytanie książek to kopalnia wiedzy – nie ma dnia, żeby w przedszkolu nie słuchały bajki, wiersza czy  opowiadania.Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci,  aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.


SZCZYPIOREK W ROLI GŁÓWNEJ - SADZIMY CEBULĘ


    Ostatnio  wykorzystaliśmy   piękną pogodę i zabawiliśmy się w ogrodników. Przedszkolaki spróbowały swoich sił w sadzeniu cebuli. Wcześniej, bo już  przed świętami siały owies i rzeżuchę. Dzieci postępowały według wskazówek nauczyciela. Najpierw wsypywaliśmy ziemię do doniczek, następnie zasadziliśmy cebule i podlaliśmy wodą. Wszystkie cebule postawiliśmy na parapecie, aby słoneczko ładnie na nie świeciło, by mógł wyrosnąć przepiękny szczypiorek. Dzieci wykonały zadanie wzorowo i jak zwykle były bardzo szczęśliwe! 

Poprzez realizację takiej tematyki, poznały czynniki niezbędne do  prawidłowego rozwoju roślin. Zrozumiały też potrzebę systematycznego pielęgnowania sadzonek.

Zajączek w przedszkolu i Śniadanko Wielkanocne


   Do naszego przedszkola 17.03.2016 roku przybył wyjątkowy gość - ZAJĄCZEK . Niestety, ale nie udało  nam się  z nim porozmawiać, bo bardzo się spieszył  do innych przedszkoli. Zastukał do przedszkolnego okna, pomachał nam łapką i powiedział że czeka nas miła niespodzianka. Zniknął.... rozdawać prezenty innym dzieciom. Podczas  śniadanku wielkanocnego dzieci zajadały się pysznym białym barszczem z jajeczkiem. Potem poszliśmy szukać niespodzianki. Zajączek pozostawił pod krzaczkami koszyczki ze słodkościami.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY


    Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie.. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły Marzanny oraz kolorowego, wiosennego Gaika.Podczas zabaw na świeżym powietrzu przedszkolaki  śpiewały piosenki o wiośnie oraz szukali jej oznak w przyrodzie. Tego dnia nasze dzieci nie zapomniały również o uroczystym pożegnaniu Zimy. Podczas zabaw w ogrodzie przedszkolnym dzieci pożegnały Marzannę – symbol odchodzącej zimy, a powitały wiosnę kolorowym Gaikiem.Wszystkie przedszkolaki uśmiechnięte i radosne w towarzystwie kolorowego Gaika wróciły do przedszkola.

DZIEŃ KOBIET, DZIEŃ KOBIET


 NIECH KAŻDY SIĘ  DOWIE, ŻE DZISIAJ ŚWIĘTO  DZIEWCZYNEK..........

 
 8 marca dziewczynki z naszego  przedszkola  poczuły się naprawdę wyjątkowo. Chłopcy okazali się prawdziwymi dżentelmenami, wręczyli lizaka i  piękną różyczkę  dla każdej młodej damy. Mile zaskoczonym dziewczynkom nie udało się ukryć rumieńców, które pojawiły się na ich twarzyczkach :)
Koledzy wiedzieli, jak zapunktować nie tylko u swoich pań, ale też i u przedszkolnych koleżanek…                                                                                                                          Szkoda ,że taki dzień jest tylko raz w roku ......

Przedszkolaki dokarmiają zwierzęta


    W ramach akcji „Dokarmiamy leśne zwierzęta” dzieci z Przedszkola wraz ze swoimi paniami i rodzicami wybrały się do lasu. Ten niezwykle interesujący wyjazd został zorganizowany dzięki współpracy przedszkola z Kołem Łowiecki  „Orzeł”  w Ozimku. Wycieczka miała na celu zapoznanie dzieci z jego mieszkańcami, szczególnie zimą, kiedy to leśne zwierzęta potrzebują pomocy człowieka. Dzięki życzliwości rodziców, dzieci oraz pań  udało się zebrać dużą ilość smakołyków dla zwierząt. W lesie czekali na nas pan Kazimierz Tarsa oraz  Pan Sołtys Jerzy Zubeill . Po wysłuchaniu interesujących opowieści o lesie, przeszliśmy do paśnika, by rozrzucić karmę. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem wkładali przywiezione przysmaki do paśnika. Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.
Dziękujemy współorganizatorom za pyszny  poczęstunek przy ognisku.

 

Przedszkolne WALENTYNKI


Dzień Świętego Walentego  obchodzony  jest jako święto MIŁOŚCI .

W tym dniu obdarowujemy się kolorowymi kartkami  z wierszykami i prezencikami. My w przedszkolu także wyklejaliśmy serduszka i oglądaliśmy bajeczki o przyjaźni i miłości. Było miło i bardzo przyjemnie, tak jak powinno być na co dzień.


 

 

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,  JAK CO ROKU W KARNAWALE


   Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. W naszym przedszkolu jak co roku  wszyscy bawili się w sali ozdobionej  balonami i kolorowymi serpentynami. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce – przy rytmach wesołej muzyki . Były one przeplatane zabawami oraz konkursami. Oczywiście znalazł się w trakcie przerwy  słodki poczęstunek Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i  paniom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu .

Zima w przedszkolu nie musi być nudna!!!


    Miesiące zimowe stwarzają idealne warunki do różnorodnych zabaw zarówno w plenerze, jak i na terenie przedszkola . - Najważniejsze, żeby wszystkie dzieci miały odpowiedni ubiór – kombinezon, nieprzemakalne obuwie, czapkę i rękawiczki. Wówczas przedszkolaki  mogą bez problemu cieszyć się zabawami na śniegu , którego z roku na rok jest coraz mniej  .  Dzieci nie boją się mrozu, a gdy tylko są ciepło ubrane, zabawa na świeżym powietrzu jest dla nich ogromna frajdą.

Jasełka


Piękną tradycją stało się już, że w okresie Bożego Narodzenia w naszym  Przedszkolu  wystawiane są  Jasełka.

Tym razem były to JASEŁKA PO ŚLĄSKU NA WESOŁO”, a głównymi odtwórcami ról byli RODZICE  dzieci przedszkolnych i szkolnych.

Najbardziej zachwycone występem były same  przedszkolaki. Dla wielu z nich była to niepowtarzalna okazja, by móc zobaczyć swoich rodziców w innej roli. Dzieci były wręcz zachwycone umiejętnościami aktorskimi swoich rodziców. Szczególnym  akcentem  tego dnia była wspólna wigilia, dzielenie się opłatkiem, składanie sobie  życzeń. Po obejrzeniu przedstawienia  wszyscy zaproszeni goście  zasiedli do wigilijnego stołu, obfitującego w potrawy przygotowane przez RADĘ SOŁECKĄ Z ZAKRZOWA TURAWSKIEGO. Spotkanie przebiegało w miłej i świątecznej atmosferze, nie zabrakło oczywiście prezentów – każdy uczestnik uroczystości otrzymał drobny upominek, który z pewnością będzie długo przypominał o tym wyjątkowym dniu.

Przedszkolaki dziękują gościom za słodkości  i nie tylko...

Pieczenie pierników


    Dzieci z naszego przedszkola zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne świąteczne pierniczki.

Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Pomocną dłonią była pani Monika - mama Bartka, która wcześniej przygotowała ciasto. Przedszkolaki pod sprawnym okiem naszej Pani Dorotki, wygniatały i wałkowały ciasto. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków  przy pomocy foremek.

Następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni. Po przedszkolu zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój.

Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania za pomocą lukru i kolorowych  posypek.

Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepiękne i bardzo smaczne.

Mikołaj wśród nas


    Do naszego przedszkola często przybywa dużo miłych gości.  Dziś przybył ten niezwykły, wyjątkowy, długo oczekiwany przez dzieci, który jak wszystkim wiadomo zawsze ma niespodzianki – prezenty czyli Święty Mikołaj. Zanim jednak rozdał je dzieciom, porozmawiał z nimi. Dzieci zaśpiewały piosenki i mówiły wiersze dla Mikołaja. Następnie Św. Mikołaj każdemu dziecku  przekazał ogromny worek z  prezentem. Dzieci z ogromną radością zaprosiły Mikołaja  na następny  rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!

Rodzicom  serdecznie dziękujemy  za piękne upominki dla dla dzieci,  a Mikołajowi za wspaniałą zabawę.

 

Andrzejkowa magia


    Dbając i pielęgnując rodzime tradycje ,panie zorganizowały najmłodszym zabawę andrzejkową. Atrakcjami spotkania były: wróżby, konkursy i zabawa przy muzyce. Przedszkolaki poznały andrzejkowe tradycje. Później rozpoczęły się tańce przeplatane andrzejkowymi wróżbami.Panie  przeprowadzały wróżby i odczytywały ich znaczenie. W czasie andrzejkowych wróżb nie mogło zabraknąć wróżenia z butów,oraz lania wosku przez magiczny klucz .. Ogromną  radość sprawiła dzieciom zabawa z balonami .Swoja energię dzieci rozładowały tańcząc i szalejąc do woli w rytm wesołej muzyki. Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe, czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie....

Nauka i pasjonująca zabawa- wizyta pracowników pogotowia ratunkowego


    Emocjonująca wycieczka po karetce, cenne rady i odpowiedzi na ważne pytania maluchów - tak przebiegała  wizyta pracowników Ratowników Medycznych. Dzieci nie kryły, że to dla nich wielkie przeżycie.
 Przedszkolaki miały okazję poznać z bliska Ratowników Medycznych . Zobaczyły jak wygląda wnętrze specjalistycznej karetki wyposażonej w sprzęt medyczny niezbędny do ratowania życia i zdrowia ludzkiego. 
 Przedszkolaki uczyły się  jak należy reagować w sytuacjach zagrożenia życia:poznały numery telefonów ratunkowych. Jednak największe zainteresowanie wzbudziła wśród dzieci możliwość zapoznania się z urządzeniami ratującymi życie, znajdującymi się w karetce. Dla przedszkolaków największą niespodzianką był fakt , że nasza pani  Iwonka też jest RATOWNIKIEM MEDYCZNYM .
Ta wizyta nauczyła nasze dzieci wielu ważnych i bardzo pożytecznych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

Święto Pluszowego Misia


    Jedna z najpopularniejszych zabawek obchodzi swoje święto 25 listopada - Światowy Dzień Pluszowego Misia. Pluszowe misie są ulubieńcami wszystkich dzieci. Od wielu lat towarzyszą dzieciom na całym świecie. Są  przytulanką przy zasypianiu, pocieszają, dodają otuchy w trudnych chwilach. W tym dniu w naszym przedszkolu  dla dzieci przygotowano wiele ciekawych atrakcji. Przedszkolaki rozwiązywały konkursy, uczestniczyły w licznych zabawach kołowych, śpiewały ,układały  zagadki obrazkowe przedstawiające znane misie z bajek i filmów oraz konkurs na najszybciej zjedzony miodek. Na zakończenie wszystkie dzieci obejrzały teatrzyk przedstawiony przez p .Kacperka pt,,Zagubiony miś’’

Święto Zmarłych


Na cmentarzu płomyki złote
i groby w chryzantemach.
Ludzie przyszli tu z myślą o tych,
których już nie ma.

    W dniu 3.11 2015 r w nawiązaniu do Święta Wszystkich Zmarłych przedszkolaki odwiedziły cmentarz w Zakrzowie Turawskim. To odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla zmarłych i o odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu, jakim jest cmentarz. Celem wycieczki było zapalenie zniczy i chwila zadumy nad opuszczonymi grobami zmarłych. Nasza wizyta na cmentarzu pokazała rzadko spotykaną u dzieci powagę i zamyślenie. Oczywiście pomocną dłonią służył nam jak co roku ksiądz Tomasz Maintok.

Chodzi listonosz tu i tam ...


    Listonosz to bardzo odpowiedzialny zawód - wiedzą już o tym nasze przedszkolaki. W przedszkolu jak co roku dzieci  uczestniczyły w spotkaniu  z  Panem A. Michalczykiem, który opowiedział dzieciom o swojej pracy. Przedszkolaki były bardzo zafascynowane informacjami, z zaciekawieniem przyglądały się umundurowaniu listonosza, mierzyły czapkę. Sprawdziły jak ciężka jest torba listonosza. Pan listonosz  to dziadek naszego przedszkolaka Bartka, który jest bardzo dumny z niego. Serdecznie dziękujemy naszemu gościowi  za poświęcony czas, miłą współpracę i  za ……. niespodziankę dla przedszkolaków.

Dbamy o czystość wokół nas


  Tradycyjnie, jak co roku włączamy się z dziećmi do akcji „Sprzątanie Świata”, by od najmłodszych lat uczyć zasad dbania o środowisko. Dzieci z chęcią i radością włączyły się do akcji, wcześniej w przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko.

Maluszki poznały kolory pojemników, do których należy wrzucać posortowane odpady. Wszystkie  dzieci otrzymały rękawiczki i worki na śmieci. Bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie. Od dziś będą pamiętały, że należy szanować i dbać o przyrodę.

Jesteśmy już przedszkolakami


   21 października 2015 r. w przedszkolu w Zakrzowie Turawskim odbyła się pierwsza ważna uroczystość dla dzieci - pasowanie na Przedszkolaka. Uroczystość ta w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Dzieci  zaprezentowały ciekawy program artystyczny.  W dalszej części  złożyły uroczyste ślubowanie. Po wygłoszeniu przez maluchy przysięgi pani  dyrektor Bożena Kowalczyk - Pytel  dokonała pasowania. Każde dziecko otrzymało dyplom oznaczający przynależność do grona przedszkolaków.  Z powagą  podczas uroczystości pasowania maluchy swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w przedszkolu. Nie zabrakło wspólnych zabaw i tańców z rodzicami.

 

Dary Jesieni w naszym przedszkolu


    Jesień to piękna pora roku. W naszej grupie przedszkolnej mamy mnóstwo okazji, aby się o tym przekonać. Rodzice pomagają nam wyposażyć  kącik przyrody, a dzieci korzystają ze zgromadzonych darów. Realizując tematykę jesienną mamy możliwość do zapoznania dzieci ze sposobami wykorzystania owoców i warzyw, które są niezastąpioną skarbnicą witamin. Przedszkolaki miały okazję sporządzić sałatkę pomidorową oraz szaszłyki z owoców  z zachowaniem zasad bezpiecznego posługiwania się nożem podczas krojenia. Zarówno sałatka pomidorowa  jak i szaszłyki owocowe smakowały  dzieciom wyśmienicie.

Dzień Edukacji Narodowej


    Przedszkolaki podziękowały wszystkim pracownikom przedszkolaDzień Edukacji Narodowej w Oddziale przedszkolnym w ZakrzowieTurawskim był bardzo radosny. Przedszkolaki w sympatyczny sposóbpodziękowały  wszystkim  pracownikom przedszkola, za opiekę i trud przedszkolnego wychowania i nauczania. Święto to uświetnił również bukiet cudownych życzeń przekazanych wraz z kwiatami przez naszych wspaniałych  Rodziców. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA PAMIĘĆ.

Wykopki


    Wykopki to zwyczaj i tradycja każdej wsi. Nasze przedszkolaki  jak co roku  uczestniczyły wwykopkach. Na zaproszenie Państwa Małgorzaty i Damiana Panic  udaliśmy się do  ich gospodarstwa. Poznaliśmypracę na roli, zapoznaliśmy się ze sprzętem rolniczym. Przedszkolaki zabrały się do pracy. Zbierały ziemniaki do małych wiaderek, potem przesypywały do  większychkoszyków. Wykopki dla dzieci  były  nie tylko dobrą zabawą, ale były też dla dzieci lekcją, która uczyła ich pozytywnego nastawienia do jedzenia warzyw i szacunku do przyrody.

Rozpoczęcie roku przedszkolnego 2015/2016


    Już wakacje są za nami, szybko minęły letnie dni,
jesień staje przed oknami, a nowy rok przedszkolny, puka do naszych drzwi.  

    Rozpoczęliśmy nowy rok przedszkolny. Powitaliśmy w przedszkolu nowe koleżanki i nowych kolegów. Na twarzach dzieci widać niepewność, zdziwienie, jednak w większości - radość i zadowolenie, że nareszcie będzie można ciekawie i wesoło spędzać czas w gronie przyjaciół i kolegów. Choć na początku nie zawsze jest wesoło, zwłaszcza naszym malutkim trzylatkom, to dołożymy wszelkich starań i wiele serca, aby uśmiech zawsze gościł na  ich twarzach.