Z życia naszego przedszkola

Archiwum 2015/2016

ROK PRZEDSZKOLNY 2016/2017

Jesienne dary natury

Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku. Pierwsze jej oznaki przedszkolaki wyśledziły podczas spacerów i wycieczek. Dzieci poznały  skarby jesienne, które wspólnie zbieraliśmy w sadzie, w ogrodzie, na polu  i w lesie. Zaangażowali się również rodzice, którzy zaopatrywali przedszkole w owoce i warzywa. Podczas zajęć przedszkolaki dary natury wszystkimi zmysłami; oglądały, wąchały, smakowały, dotykały …

Wspólnie robiliśmy szaszłyki owocowe, sałatkę pomidorową oraz podczas programu ŚNIADANIE DAJE MOC samodzielnie wykonywaliśmy kanapki.

Wiemy, że zawarte w owocach i warzywach witaminy są bardzo zdrowe i ważne dla naszego organizmu.

Pieczony Ziemniak

Kilka dni po wykopkach Pani Małgosia Panic przyniosła do przedszkola pełny kosz ziemniaków. Była to okazja do zaplanowanego Święta Pieczonego Ziemniaka. Przedszkolaki wspólnie ze  swoimi Paniami rozpoczęły przygotowania. Pani Dorotka rozpaliła ognisko, do którego dzieci wrzucały wcześniej owinięte ziemniaki w folię  aluminiową. Gdy ziemniaki piekły się w ognisku  dzieci dowiedziały się skąd pochodzi ZIEMNIAK oraz wielu ciekawostek i informacji na jego temat. Oczywiście pieczone ziemniaki były przepyszne .

OGROMNE PODZIĘKOWANIA SKŁADAMY PAŃSTWU PANIC ZA OWOCNĄ  WSPÓŁPRACĘ .

Jesienne prace na polu

Chcąc  przybliżyć  dzieciom jesienne prace na polu- przedszkolaki z oddziału przedszkolnego  poszły  do gospodarstwa  państwa Panic. Piękna wrześniowa pogoda sprzyjała podczas prac polowych. Dzieci wzięły się z pełnym zapałem do pracy. Zbierały ziemniaki z pełnym zaangażowaniem – uczestniczyły w wykopkach. Zmęczeni ale także zadowoleni i bogatsi w wiedzę przekazaną przez P. Małgosię przedszkolaki powróciły do przedszkola. Czekamy teraz na PIECZONEGO ZIEMNIACZKA .

Hurra...Przedszkola nadszedł czas

Witamy wszystkich bardzo serdecznie po wakacyjnej przerwie  w naszym ulubionym przedszkolu. Cieszymy się niezmiernie z przybycia nowych przedszkolaków do Naszej Placówki. Dla maluszków to dopiero początek wielkiej przygody, a dla starszych dzieci kolejny wspaniały rok. Na pewno przez ten rok współpracy  dostarczymy naszym przedszkolakom   wielu niezapomnianych, radosnych wrażeń.