Sposób na mitologię

Plakat mitologiczny"

Na zajęciach pozalekcyjnych w ramach projektu FŚNiT uczniowie utworzyli  dwa zespoły i wykonali plakaty przedstawiające bohaterów mitologicznych: wiernej Penelopy i odważnego Odyseusza, które przyozdobiły korytarz szkolny. Dzieci odznaczyły się wielką kreatywnością i zdrową rywalizacją. Zastosowały różne materiały i techniki, a przy tym doskonale się bawiły.

Przejażdżka rydwanem

Spójrzmy w jaki sposób bogowie greccy przywitali pierwsze wiosenne dni :)

Uczta na Olimpie

Podczas sobotnich zajęć projektowych uczniowie przygotowali ucztę na Olimpie. Wcześniej przypomnieli sobie podstawowe przysmaki greckich bogów oraz zapoznali się z podstawowymi składnikami kuchni tego kraju. Następnie przygotowali ambrozję i nektar oraz inne smakołyki (owocowe szaszłyki, sałatkę grecką).

Niektórzy uczniowie po raz pierwszy zakosztowali smaku oliwek i owoców egzotycznych (mango, granat). Kolejnym krokiem było zbudowanie Olimpu, estetyczne nakrycie stołów i wcielenie  się w jednego z bogów greckich. W pomysłowych strojach nie zabrakło charakterystycznych atrybutów. Po tych wszystkich zabiegach wreszcie  rozpoczęła się wielka i radosna uczta połączona z prezentacją strojów i balem bogów na Olimpie.